Nogometaši Mure s prvo točko

Nogometaši Mure so se v 4. krogu slovenske lige pomerili s celjskim Kladivarjem in z remijem 1:1 (1:1) zabeležili prvo letošnjo točko.

Mura: Hrastelj, Veren, Klajnšček, Klepec, Šimon, Deškovič, L. Norčič, Zelko, Vrtarič, Horvat in B. Norčič.

Kladivar: Klajnšek, Petelinek, Maver, Dobrajc, Čater, Florenini, Podobnik, Stamenčič, Čoh, Kopitar in Firm.

Nivo današnje tekme je bil na zelo nizki ravni, saj sta obe ekipi igrali povprečen nogomet. Igralci so skozi celo tekmo nabijali žogo od gola do gola, brez vsakih kombinacij in smiselnih napadov. Na igrišču je prevladovala Mura, ki tako kot je že v navadi, ni znala izkoristiti številnih priložnosti za dosego gola. Oba zadetka sta padla v prvem polčasu. Povedla je Mura, potem ko je zadel Ludvik Norčič. Za Celjane je kmalu izenačil Stamenčič.

Kljub vsemu je potrebno pri Muri izpostaviti Deškoviča in oba krilca. Napadalna vrsta razen Zelka ni pokazala nič posebnega. V vrata Mure se je daljšem času zopet vrnil Hrastelj, ki je zamenjal Skalarja. Glavni sodnik Perko je z nekaj nerazumnimi potezami razburjal tako gledalce kot igralce. Najbolj vročekrvni so sodnika zmerjali z nedostojnimi izrazi, nekateri mladinci pa so ga poskušali tudi fizično napasti.

Lestvica

1. Železničar MB   4  3 1 0  12:6  7