Propozicije tekmovanja za sezono 1940/1941

Slovenska nogometna zveza je prek svojega uradnega glasila objavila propozicije tekmovanja za sezono 1940/1941.

V prihodnji sezoni bo ustanovljena enotna Slovenska liga, ki bo štela osem članov. Sestavljali jo bodo SK Ljubljana in vsi finalisti iz vseh treh skupin prvega razreda, ki se v sezoni 1939/1940 kvalificirajo za finalno tekmovanje. Izvzeta sta le kluba iz Čakovca, ki bosta prihodnjo sezono igrala v Hrvaški nogometni zvezi.

Klubi, ki se ne bodo uspeli kvalificirati v omenjeno ligo bodo igrali kot prvorazredni klubi v Ljubljanskem okrožju ter v Celjski in Mariborski podzvezi. Mariborska podzveza, kateri pripada tudi Mura, bo razdeljena na zahodno in vzhodno skupino. Mura je uvrščena v vzhodno skupino, kjer so še Drava, Ptuj in Lendava. Prvaka obeh skupin bosta igrala med seboj dve tekmi, zmagovalec pa bo postal prvak podzveze in bo igral kvalifikacije za vstop v Slovensko ligo.

IZ MEDIJEV