Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Še ena bleda predstava Mure
31. oktober 2021

Amadej Maroša je bil nenevaren v napadu. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so še enkrat več razočarali svoje navijače in verjetno tudi sebe ter se iz Celja vrnili s porazom z 1:0 (1:0).

Celje: Raduha, Brecl (od 81. Kadušić), Zaletel, Zec, Marandici, Majevski, Božić, Benedičič (od 73. Jakobsen), Svetlin, Begić (od 80. Vrbanec), Medved (od 80. Sokler). Trener: Simon Sešlar.

Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Karamarko, Kous, Kozar (od 46. Horvat), Lotrič (od 67. Klepač), Lorbek, Šturm (od 67. Pucko), Maroša (od 81. T. Cipot), K. Cipot (od 46. Mulahusejnović). Trener: Ante Šimundža.

Zelo slab prvi polčas

Prvo priložnost so si priigrali domačini, ko je po napačni podaji Karamarka do žoge prišel Svetlin. Podal je do Medveda, ki mu je Obradović nato strel vseeno obranil. Zadetek je padel v 25. minuti in to precej srečno za domačine. V 25. minuti je po odbiti žogi in vratnici Medveda do žoge na petih metrih prišel Svetlin in brez težav zadel prazno mrežo. Tudi po doseženem zadetku so bili domačini več pri žogi in si prek Svetlina v 30. minuti priigrali novo priložnost.

Boljši, vendar še vedno slab drugi polčas

Ob polčasu je Šimundžanaredil dve menjavi. Namesto Kaia Cipota ter Kozarja sta vstopila Mulahusejnović in Horvat. V 51. minuti je sledila najlepša priložnost za Muro. Lotrič in Mulahusejnović sta preigrala obrambo Celja, na koncu pa je slednji streljal visoko prek vrat. V 60. minuti je do priložnosti prišel Maroša in sicer ob nespretnem posredovanju Raduhe. Na koncu mu ni uspelo zatresti mreže. V 73. minute je z daljine poskusil Klepač. V 81. minuti lepa priložnost za domačine. Jakobsen je pobegnil v kazenski prostor Mure, streljal po tleh, vendar se je slednji izkazal z obrambo. V 91. minuti je z roba kazenskega prostora sprožil Tio Cipot, vendar je streljal preveč po sredini. Domačini so imeli match žogo v 93. minuti, ko se je po napaki Maruška Sokler sam znašel pred Obradovićem, vendar je streljal preslabo.

Kje je forma Mure?

Nogometaši Mure so danes povsem razočarali. Evidentno je, da je večina igralcev povsem izven forme. Veliko je bilo netočnih podaj, tako naprej kot nazaj. Težko so izigravali domačine, izgubljali duele na sredini in druge žoge. Ni bilo niti podvajanja in hitre ter kombinatorje igre. Pravzaprav bi bil danes čudež, če bi črno-beli uspeli zadeti, zato je poraz povsem zaslužen. S porazom so padli na šesto mesto in če bodo želeli prihodnje leto igrati Evropo se bodo morali še kako potruditi.

Lestvica

1. Koper               15  8 3 4 26:18 27
2. Olimpija            15  8 3 4 20:15 27
3. Maribor             15  8 3 4 22:18 27