Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Soboška desetica potopila Triglav

Tekma 16. kroga slovenske republiške lige med Soboto in Triglavom je bila tekma dveh polčasov. V prvem so prevladovali Sobočani in dosegli tri zadetke, v drugem pa Kranjčani, ki pa niso uspeli premagati odličnega Đurinka. Na koncu se je tekma končala s 3:0 (3:0) za domačine.

Za Soboto so med drugim igrali: Đurinek, L.Norčič, Potočnik, Maučec in Skalar. Trener: Feri Zelko.

Za Triglav so med drugim igrali: Dagarin (V), Brezar I in Mihelčič. Trener: Janez Pišek.

Strelci: 1:0 - Maučec (30'), 2:0 - Maučec (43'), 3:0 - Maučec (44')

Prve pol ure je bila igra dokaj enakovredna, napadi so se menjavala tako z ene kot z druge strani. Po 30. minuti je Sobota silovito napadla in Maučec je mojstrsko iz neposredne bližine ukanil vratarja Dagarina. V samem finišu polčasa je golgeter Sobote v 43. in 44. minuti dosegel še dva zadetka in svoje moštvo popeljal na polčas z visokim vodstvom. Domačini so v tem času igrali zelo požrtvovalno; v napadu so se zlasti odlikovali Norčič, mladi Potočnik in Maučec.

V drugem polčasu so gostje pritisnili z vso silo. Pobuda je bila v njihovih rokah, čeprav so tudi domačini napadali. Kazalo je, da bo Kranjčanom uspelo spremeniti rezultat v svojo korist, toda napadalci Triglava niso mogli mimo odličnega domačega vratarja Đurinka. Sredi polčasa je Sobota zopet pokazala nekaj več napadalnega nogometa, vendar zadetka ni uspela doseči. Proti koncu tekme so gostje za vsako ceno hoteli izsiliti vsaj časten gol.

Ključni za zmago so bili trije zadetki Maučeca, sicer je vprašanje kako bi se končala tekma. V domačem moštvu so se najbolj odlikovali Skalar, Norčič in Maučec. Močno se je poznala odsotnost levega krilca Matjašeca, ki se zdravi v soboški bolnišnici in kot vse kaže še nekaj časa ne bo mogel igrati nogometa. Najboljši del moštva pri gostih je bila obramba.

1. Branik        16  19 2 2  54:20  26
2. Rudar (T)     16  10 3 3  42:20  23
3. Maribor       16   9 5 2  33:25  23
4. Ljubljana     16   9 3 4  34:23  21
5. Kladivar      16   8 3 5  38:34  19
6. Sobota        16   7 2 7  57:45  16
7. Krim          16   7 2 7  32:28  16
8. Izola         16   4 5 7  21:28  13