Tekma sub-juniorjev Mure in Železničarja

V soboto, 29. junija 1940 je bila v Murski Soboti prijateljska nogometna tekma med sub-juniorskima moštvoma Mure in Železničarja. Sub-juniorji so dečki stari 16 let in manj. Tekma se je končala 2:2 (0:0), čisti prihodek s tekme pa je bil namenjen Jugoslovanski Uniji za zaščito dece.

Mariborčani so nastopili s po letih precej izenačenim moštvom. Pri Muri so bili najstarejši Ljubomir Deškovič, Ervin Kerčmar in Andrej Malačič, vsi ostali so bili precej mlajši od 16 let. Od mlajših igralcev Mure so se izkazali Lah, G. Kerčmar in Deškovič II.

IZ MEDIJEV