Uspešno gostovanje Sobote v Mariboru

Po zmagi nad Kladivarjem v pokala maršala Tita, so se nogometaši Mure odpravili v Maribor, kjer so se v prijateljski tekmi pomerili z moštvom garnizije Maribor. Sobota je zmagala z 0:5 (0:2).

V prvem polčasu je bila igra izenačena, obe ekipi pa sta si pripravili nekaj priložnosti. V 43. minuti je desno krilo Sobote doseglo prvi zadetek za goste. Isti igralec je dosegel zadetek še v zadnji minuti polčasa.

V začetku drugega polčasa je Sobota prevzela iniciativo in v 50. minuti povedla s 3:0. V 65. minuti je srednji napadalec dosegel četrti zadetek za Sobočane. Dve minuti pozneje je Sobota iz enajstmetrovke dosegla še peti zadetek. Domačini so imeli v 80. minuti priložnost za častni zadetek, vendar niso izkoristili strela iz enajstih metrov.

Sobota je prikazalo boljšo in bolj povezano igro ter zmagala povsem zasluženo.

IZ MEDIJEV