Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Z remijem obdržali prvo mesto

Nogometaši Sobote so se v 6. krogu slovenske conske lige odpravili na Primorsko, kjer so merili moči z Novo Gorico. Končni rezultat je bil 2:2 (0:1), naši nogometaši pa so kljub remiju obdržali prvo mesto na razpredelnici.

Sobota: Vrdjuka, Drvarič, Dozet, Skalar, Šarotar, L. Norčič, J. Norčič, Sečko, Maučec, Potočnik in Miloševič. Trener: Feri Zelko.

Nova Gorica: Lutman, Ušaj, Markič, Gulin, Krajnik, Mozetič, Uršič, Faganel, Kuzmin, Križaj, Černic.

Strelci: 0:1 - Maučec (11'), 1:1 - Kuzmin (46'), 2:1 - Černic (64'), 2:2 - L. Norčič (87')

Po obojestranskih začetnih napadih so je domačim v 9 .minuti ponudila prva zrelejša priložnost, ki pa je ostala neizkoriščena. Dve minuti za tem so gostje nenadoma napadli, znašel se je prisebni Maučec in neubranljivo streljal. Ta gol je bil začetek številnih napadov gostov v naslednjih minutah. Kmalu pa so spet postali nevarni domači in Kuzmin je zastreljal stoodstotno priložnost. Domači so prevzeli pobudo in njihovi napadi so se vrstili vse do konca prvega polčasa. Tako je v 41. minuti le malokdo mislil, da bo Križaj zapravil možnost za izenačenje, ko je s 5 metrov streljal mimo gola.

V drugem polčasu so domači začeli s hitro igro in že v 1. minuti po Kuzminu izenačili. Za tem so še naprej napadali, vendar so tudi gostje uprizorili nekaj resnih akcij. V 64. minuti je napad Nove Gorice preko Černiča dosegel vodstvo 2:1. V naslednjih minutah je domače moštvo razbilo enajstorico Sobote. Ko je že vse kazalo, da bodo domači zmagali in celo povišali, se je v 87. minuti znašel Ludvik Norčič in iz gneče v kazenskem prostoru Nove Gorice postavil končni rezultat.