Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Zaradi bližajoče se vojne prestavljen začetek prvenstva
5. april 1941

Slovenska nogometna zveza je sporočila, da so vse nogometne tekme napovedane za 6. april 1941, zaradi tehničnih težav prestavljene na kasnejši termin. V Jugoslaviji vlada zelo negotovo stanje, na vsakem koraku pa je moč čutiti bližajočo se 2. svetovno vojno.

Mura bi morala 6. aprila 1941 igrati prvenstveno tekmo v Lendavi. Žal tekme ne bo.

Po jesenskem delu sezone je Mura prepričljivo na 1. mestu prvenstvene razpredelnice. V kolikor bo tudi na koncu končala najvišje jo čakajo kvalifikacije za vstop v enotno slovensko ligo.

1. Mura     3  3 0 0  26:2  6
2. Lendava  3  2 0 1  8:11  4