Zmaga na predzadnji pripravljalni tekmi

Prizor z dvoboja z Al Taijem. Levo je Anej Jelovica, v sredini pa Nikola Jovićevič. Foto: Al Tai facebook

Nogometaši Mure so se v predzadnji pripravljalni tekmi pred pričetkom prvenstvenih dvobojev pomerili s savdskoarabskim klubom Al Tai in zmagali z 1:3 (1:1). Črno-beli, ki so tokrat zaigrali v povsem črni opremi so do 70. minute igrali z eno, nato pa z drugo postavo. Arabci igrajo v najvišjem rangu prvenstva Savdske Arabije in so v pretekli sezoni zasedli deveto mesto.

Mura je tekmo pričela v postavi: Raduha, Ščernjavič, Sadriu, Proleta, Graj, Jovićević, Turudija, Saitoski, Šarić, Jelovica in Brdik. Trener: Dejan Grabić.

0:1 - Jovićević

Muraši so povedli v 22. minuti. Graj je po desni strani poslal globinsko žogo do Saitoskega. Ta je v sredini lepo našel osamljenega Jovićevića, ki mu ni bilo težko zadeti z roba kazenskega prostora.

Kmalu po zadetku je Jovićević z lobom zadel še vratnico.

1:1

Igralci Al Taija so po prodoru po levi strani podali v sredino od koder je eden izmed njihovih igralcev zadel za izenačenje.

V začetku drugega polčasa je namesto Ščernjaviča vstopil Ouro.

1:2 - Turudija

V 53. minuti se je sam pred vratarjem znašel Jovićević, vendar, ki je njegov strel obranil. V naslednjem napadu je bil po kotu najvišji Sadriu, ki je podaljšal do Turudije. Slednji je z bližine zadel za 1:2.

V 66. minuti so Arabci zapretili s prostega strela in nato še iz odbitka. Z obrambama se je izkazal Raduha.

V 70. minuti je Grabić opravil številne menjave in razen vratarja zamenjal vse ostale igralce. Igrali so Raduha, Cipot, Morris, Kurtović, Jurišić, Kous, Kuzmić, Maruško, Klepač, Shabanhaxhaj in Maroša.

V 73. minuti je Klepač streljal s prostega strela, minuto pozneje pa je z razdalje poskušal še Shabanhaxhaj.

V 77. minuti je Kousov strel z bližine obranil vratar Al-Taia.

V 88. minuti je Maroša skušal presenetiti vratarja z diagonalnim strelom.

V zaključku tekme je namesto Kousa znova vstopil Jelovica. Kapetan Mure je preventivno zapustil igrišče.

1:3 - Klepač

V zadnji minuti tekme je po preigravanju Shabanhaxhaja Nawaf Al-Qamiri igral z roko. Glavni sodnik je pokazal na belo točko, zanesljiv izvajalec pa je bil Mihael Klepač, ki je postavil končni izid tekme.

Naslednjo tekmo bo Mura igrala v petek, 14. julija ko bo ob 18.00 na Fazanerija gostovala Vojvodina.

IZ MEDIJEV