Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Zmaga na predzadnji pripravljalni tekmi

Prizor z dvoboja z Al Taijem. Levo je Anej Jelovica, v sredini pa Nikola Jovićevič. Foto: Al Tai facebook

Nogometaši Mure so se v predzadnji pripravljalni tekmi pred pričetkom prvenstvenih dvobojev pomerili s savdskoarabskim klubom Al Tai in zmagali z 1:3 (1:1). Črno-beli, ki so tokrat zaigrali v povsem črni opremi so do 70. minute igrali z eno, nato pa z drugo postavo. Arabci igrajo v najvišjem rangu prvenstva Savdske Arabije in so v pretekli sezoni zasedli deveto mesto.

Mura je tekmo pričela v postavi: Raduha, Ščernjavič, Sadriu, Proleta, Graj, Jovićević, Turudija, Saitoski, Šarić, Jelovica in Brdik. Trener: Dejan Grabić.

0:1 - Jovićević

Muraši so povedli v 22. minuti. Graj je po desni strani poslal globinsko žogo do Saitoskega. Ta je v sredini lepo našel osamljenega Jovićevića, ki mu ni bilo težko zadeti z roba kazenskega prostora.

Kmalu po zadetku je Jovićević z lobom zadel še vratnico.

1:1

Igralci Al Taija so po prodoru po levi strani podali v sredino od koder je eden izmed njihovih igralcev zadel za izenačenje.

V začetku drugega polčasa je namesto Ščernjaviča vstopil Ouro.

1:2 - Turudija

V 53. minuti se je sam pred vratarjem znašel Jovićević, vendar, ki je njegov strel obranil. V naslednjem napadu je bil po kotu najvišji Sadriu, ki je podaljšal do Turudije. Slednji je z bližine zadel za 1:2.

V 66. minuti so Arabci zapretili s prostega strela in nato še iz odbitka. Z obrambama se je izkazal Raduha.

V 70. minuti je Grabić opravil številne menjave in razen vratarja zamenjal vse ostale igralce. Igrali so Raduha, Cipot, Morris, Kurtović, Jurišić, Kous, Kuzmić, Maruško, Klepač, Shabanhaxhaj in Maroša.

V 73. minuti je Klepač streljal s prostega strela, minuto pozneje pa je z razdalje poskušal še Shabanhaxhaj.

V 77. minuti je Kousov strel z bližine obranil vratar Al-Taia.

V 88. minuti je Maroša skušal presenetiti vratarja z diagonalnim strelom.

V zaključku tekme je namesto Kousa znova vstopil Jelovica. Kapetan Mure je preventivno zapustil igrišče.

1:3 - Klepač

V zadnji minuti tekme je po preigravanju Shabanhaxhaja Nawaf Al-Qamiri igral z roko. Glavni sodnik je pokazal na belo točko, zanesljiv izvajalec pa je bil Mihael Klepač, ki je postavil končni izid tekme.

Naslednjo tekmo bo Mura igrala v petek, 14. julija ko bo ob 18.00 na Fazanerija gostovala Vojvodina.