Deževen prekmurski derbi pripadel Nafti

V četrtek, 8. oktobra 1953, je bil odigran 18. prvenstveni prekmurski derbi med Soboto in Nafto. Z 2:3 so ga dobili Lendavčani, ki vodili že ob polčasu, ko je bilo 1:3.

Postava Sobote: S. Skalar, Klajnšček, B. Skalar, Št. Norčič, Babič, J. Norčič, Vrtarič, Maučec, Humar, Zelko in Horvat.

Postava Nafte: Varga, Lebar, Šimonka, Gerenčer, Šimon, Š. Vidak, K. Vidak, Vajda, Štefanec, Török in Šimončič.

V deževnem vremenu je Nafta takoj na začetku pritisnila proti vratom Sobote in z zadetkom Šimončiča kmalu pvoedla z 0:1. Čez nekaj minut je isti igralec po napaki domače obrambe povišal na 0:2. Po zaostanku so se prebudili tudi Sobočani in začeli nevarno prihajati pred vrata Lendavčanov. V eni izmed akcij je po levi strani prodiral Horvat in z lepim strelom znižal na 1:2. Pred koncem prvega polčasa je Štefan Vidak s pravim projektilom zadel za 1:3.

Drugi polčas je oviral močan dež, kar pa igralce ni motilo, saj je bil tempo še naprej oster. Opazno je bilo, da so se gostje zadovoljili z rezultatom. Proti koncu tekme je v eni izmed akcij obrambni igralec Nafte igral v svojem kazenskem prostoru z roko. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Zelko. V zadnjih trenutkih tekme je Sobota zapravila priložnost za izenačenje.

Lestvica

1. Rudar (T)          3  3 0 0  10:5  6