Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Deževen prekmurski derbi pripadel Nafti

V četrtek, 8. oktobra 1953, je bil odigran 18. prvenstveni prekmurski derbi med Soboto in Nafto. Z 2:3 so ga dobili Lendavčani, ki vodili že ob polčasu, ko je bilo 1:3.

Postava Sobote: S. Skalar, Klajnšček, B. Skalar, Št. Norčič, Babič, J. Norčič, Vrtarič, Maučec, Humar, Zelko in Horvat.

Postava Nafte: Varga, Lebar, Šimonka, Gerenčer, Šimon, Š. Vidak, K. Vidak, Vajda, Štefanec, Török in Šimončič.

V deževnem vremenu je Nafta takoj na začetku pritisnila proti vratom Sobote in z zadetkom Šimončiča kmalu pvoedla z 0:1. Čez nekaj minut je isti igralec po napaki domače obrambe povišal na 0:2. Po zaostanku so se prebudili tudi Sobočani in začeli nevarno prihajati pred vrata Lendavčanov. V eni izmed akcij je po levi strani prodiral Horvat in z lepim strelom znižal na 1:2. Pred koncem prvega polčasa je Štefan Vidak s pravim projektilom zadel za 1:3.

Drugi polčas je oviral močan dež, kar pa igralce ni motilo, saj je bil tempo še naprej oster. Opazno je bilo, da so se gostje zadovoljili z rezultatom. Proti koncu tekme je v eni izmed akcij obrambni igralec Nafte igral v svojem kazenskem prostoru z roko. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Zelko. V zadnjih trenutkih tekme je Sobota zapravila priložnost za izenačenje.