Dinamo boljši od Mure

Aljaž Antolin Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot

V drugi pripravljalni tekmi so se črno-beli na Fazaneriji pomerili z aktualnim hrvaškim prvakom Dinamom iz Zagreba in izgubili z 0:4. Polčas se je končal z 0:2.

Za Muro so v prvem polčasu igrali: Obradović (vratar), Lovrić, Maruško, Gorenc, T. Cipot, Erniša, Horvat, Šturm, Bobičanec, Mandić in Maroša.

Mura v drugem polčasu: Zalokar (vratar), Kous, Karničnik, Karamarko, Pucko, Filipović, Kouter, Antolin, Klepač, K. Cipot in Vujinović (preizkušnja).

Za Dinamo so igrali: Zagorac, Moubandje, Perić, Lauritsen, Stojanović, Tolić, Mišić, Jakić, Čuže, Majer in Kulenović.

Prvo priložnost so si v 13. minuti priigrali Zagrebčani. Lovro Majer je s strelom z roba kazenskega prostora zadel levi zunanji del mreže Obradovića. V 18. minuti je do prve priložnosti prišla Mura. Klepač je podal z leve, Šturm pa je slabo zadel žogo. V 24. minuti je poskusil še Tio Cipot, vendar je bil Zagorac na mestu. Dinamo je povedel v 28. minuti, potem ko je Čuže z bližine streljal v krajši Obradovićev kot in goste povedel v vodstvo. V 41. minuti je bilo že 0:2. Kulenović je našel Obradovića na napačni nogi in neovirano zadel daljši vratarjev kot.

Ob polčasu sta oba trenerja zamenjala kompletni enajsterici. Prvo priložnost si je priigrala Mura. Pucko je lepo prodrl v kazenski prostor Dinama in streljal mimo leve vratnice. V 55. minuti je iz prostega strela poiskušil Tolić, vendar se je Zalokar izkazal. V 62. minuti se je sam pred Zalokarjem znašel Andrić, vendar je streljal mimo desne vratnice. Baturina je v 82. minuti prodrl v kazenski prostor Mure in zadel bližnji kot Zalokarja za 0:3. Končni rezultat je bil dosežen v 86. minuti, ko je Baturina zadel zgornji desni kot Murinih vrat za končnih 0:4.

Trener Mure na tej tekmi je bil Ante Šimundža, Dinama pa Damir Krznar. Tekma je bila odigrana v izjemno soparnem vremenu in je bila zaprta za javnost.

Pri Muri se na preizkušnji nahaja Valentino Vujinović, v Nemčiji rojen Hrvat, ki je kariero pričel pri Karlsruherju, nato pa prestopil v luksemburški klub Differdange 03. Od januarja 2021 je bil član hrvaškega drugoligaša NK Solin.

Pri Muri je na preizkušnji Valentino Vujinović- Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot

Mihael Klepač Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot

Valentino Vujinović Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Loris Cipot