Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Jančar odločil prekmurski derbi

Bojan Jančar okrog leta 1985. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv NK Mura skozi čas

Na Fazaneriji je bil na sporedu 43. prvenstveni prekmurski derbi med Muro in Nafto. Pred okrog 700 gledalci so ga z 1:0 (0:0) dobili črno-beli.

Mura: Kuhar, Jona, Kosi, Šavel, Mertük, Baranja, Ivanič (Škaper), Ferencek, Jančar, Vršič in Gabor.

Nafta: Terek, Gorza (Hajdinjak), Žalik (Tratnjek), Gönter, Farkaš, Ternar (Molnar), Gašpar, perša, Šijanec, Hozjan in Lebar.

Strelec: 1:0 - Jančar (74.)

Prekmurski derbi se je končal s tesno zmago Sobočanov, ki so imeli več od igre in tudi dosegli zmagoviti zadetek. Z leve strani je Gabor lepo podal Jančarju, ki je žogo s strelom z glavo neubranljivo poslal v mrežo.

Sicer pa se je gostiteljem ponudila prva priložnost že v 23. minuti, ko je sodnik dosodil 11-metrovko, vendar je strel Vršiča Terek ubranil. Gostje so imeli najlepšo priložnost, da dosežejo zadetek v 59. minuti, ko je Gašpar preigral vratarja, vendar ni zadel praznih vrat. V nadaljevanju so imeli gostitelji še nekaj priložnosti. Najboljši igralec je bil vratar gostov Terek.