Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Mura in Black Gringosi prejemniki priznanja prostovoljstva v 2020
9. februar 2021

Aleš Horvat in župan Aleksander Jevšek. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Župan Mestne občine Murska Sobota Aleksander Jevšek je danes v soboškem gradu podelil priznanja prostovoljcem, ki so bili v minulem letu najbolj požrtvovalni in predani prostovoljskemu delu.

Med prejemniki priznanj je tudi NŠ Mura z navijaško skupino Black Gringos. Le-ti so v predprazničnih dneh leta 2020 v dobrodelni akciji zbrali več kot dve toni prehrambenih izdelkov za sto pomurskih družin in za uporabnike varne hiše. Zbrali so tudi hrano za živali v zavetišču Mala hiša. Nagrado so prejeli v kategoriji naj prostovoljno društvo 2020 v Mestni občini Murska Sobota.

Naj prostovoljka je postala Joža Bencak iz Kroga, naj prostovoljna organizacija pa Klub prekmurskih študentov.

Župan MO Murska Sobota izroča priznanje predstavniku navijaške skupine Black Gringos, Alešu Horvatu. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Prejemniki priznanj z županom. Od leve: Joža Bencak, Aleksander Jevšek, Aleš Horvat in predstavnik Kluba prekmurskih študentov. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Fotografija je nastala pred vhodom v soboški grad. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Aleš Horvat s priznanjem. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si