Mura premagala avstrijskega tretjeligaša

Nogometaši Mure so se v prvi pripravljalni tekmi v sezoni 2021/22 pomerili z avstrijskim tretjeligašem St. Anna am Aigen in zmagali z 1:3. Polčas se je končal neodločeno 1:1.

Zadetke so dosegli: Bobičanec (4'), Tieber (33') in Horvat (82' in 93').

Ante Šimundža je dal priložnost 22. igralcem, pri čemer je vsaka enajsterica igrala en polčas.

Mura prvi polčas: Zalokar, Lovrić, Maruško, Karamarko, Kous, Ouro, Antolin, Pucko, Bobičanec, K. Cipot in Mandić.

Mura drugi polčas: Obradović, T. Cipot, Karničnik, Gorenc, Šturm, Erniša, Horvat, Kouter, Filipović, Klepač in Maroša.

Mura je domačine zlomila v sami končnici tekme. Horvatov drugi zadetek je bil pravi evrogol s prostega strela.

Danes je pripravljalno tekmo odigrala tudi Shkëndija, prvi nasprotnik Mure v kvalifikacijah za Ligo prvakov. V Prištini so se pomerili s Prishtino in izgubili z 2:0.