Ljubim Muro nisem kriv, ljubil jo bom dokler sem živ.

Po Nafti - tretji prekmurski derbi na isti dan

Statistični posladki 63. prvenstvenega derbija z Nafto. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: NK Mura skozi čas

Zdaj, ko je tekma z Nafto za nami in smo že krepko zakorakali v nov teden in v pričakovanje naslednje tekme še tri zanimivosti vezane na sobotno tekmo.

- Tekmo si je ogledalo 2400 gledalcev, kar je uradno četrti največji obisk na tekmah teh dveh tekmecev v Lendavi. Prednjačijo tekme 28. septembra 2011 (3500), 13. maja 1979 (3000) in 8. aprila 2017 (2900).

- To je bil prvi prekmurski derbi, ki se je končal brez zadetkov.

- To je bil tretji prvenstveni prekmurski derbi, ki je bil odigran 28. septembra. Prvi je bil leta 1952, drugi pa 2011.

Soustvarjajte NK Mura skozi čas

Imate fotografijo s tekme, Murinega dogodka, Murine zgodovine ...? Pošljite nam jo na urednistvo@nkmura.si. Objavili jo bomo v skladu z uredniško politiko, ki je zapisana v Politiki zasebnosti.

Komentarji (0)

FORUM

Želite debatirati o tem? Prijavite se na forum in izrazite svoje mnenje.

Vstop na forum