Poraz Mure v Lendavi

V nedeljo, 26. aprila 1936 je Mura gostovala v Lendavi in izgubila s 3:2. Vsi zadetki so padli v drugem polčasu. To je bila druga prvenstvena tekma teh dveh tekmecev. Jeseni je v Murski Soboti slavila Mura z 2:1.

Tekma je bila zelo napeta od prve do zadnje minute, minila pa je v zelo vroči atmosferi. Mura je skoraj ves čas tekme imela premoč in žogo v nogah, vendar so napadalci preveč oklevali pred golom in niso uspeli relizirati vseh priložnosti. Črno-beli so zapravili tudi enajstmetrovko. Kot poročajo časopisi je Lendava tehnično zaostajala za Muro, vendar je to nadoknadila s skrajno požtvovalnostjo in elanom. Pri Muri je bil najboljši Štefan Čagran, pri Lendavi pa nekdanji igralec Mure Varga, Starc in Tišma.

IZ MEDIJEV