Pravilnik za izvedbo podeželskega nogometnega tekmovanja

Nogometaši Mure bodo v sezoni 1930/1931 tekmovali v podeželskem razredu Mariborskega okrožja Ljubljanske nogometne podzveze. Vodstvo tekmovanja je objavilo pravilnik za to tekmovanje.

Kot smo omenili bo Mura tekmovala v mariborskem okrožju, v katerem bosta tekmovala še Ptuj in Šoštanj. Prvenstvo je razdeljeno na jesenski in spomladanski del. Zmagovalec dobi 2 točki, poraženec pa 0. Če se tekma konča z neodločenim rezultatom dobita obe ekipi po 1 točko. Prvak je najboljša ekipa iz jesenskega in spomadanskega dela prvenstva.

Prvak mariborskega podeželskega okrožja igra na koncu tekmo s prvakom ljubljanskega podeželskega okrožja. Najboljši iz tega dvoboja igra dve tekmi s prvakom trboveljskega okrožja. Zmagovalec nato s prvakom celjskega okrožja itd.

Dohodek s tekme v podeželskem tekmovanju se razdeli v dva enaka dela med oba kluba. Stroške povezane s tekmo nosi domačin. Če klub iz oprvičljivih razlogov ne bo mogel nastopiti, mora to javiti najmanj 14 dni pred tekmo, sicer se tekma registrira s 3:0 za nasprotno ekipo. Če klub kljub temu ne bo nastopil mora kriti vse stroške, ki bi nastali v zvezi s tekmo.

IZ MEDIJEV