Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Sobočani presenetili Tekstilac

Igralci so Sobote so s prepričljivo zmago 1:4 (0:3) osvojili dve novi točki v M-V-C ligi. Tokrat so v gosteh premagali Tekstilac Oroslavje.

Za Soboto so med drugim igrali: Zach, Babič, Matjašec, Sirovina, Norčič, Zelko in Maučec.

Naši nogometaši so že na začetku napadli domačine in povedli v 3. minuti. Po desni strani je prodrl Maučec in z efektnim strelom zadel za 0:1. Sobočani se niso ustavili, temveč so nadaljevali z napadalno igro. Na 0:2 je v 6. minuti znova povišal Maučec. V 12. minuti je bilo tekme praktično konec, saj je Sirovina povišal na 0:3. Po zadetku se je položaj na igrišču precej spremnil, saj so se naši nogometaši zadovoljili z visokim vodstvom in se večinoma osredotočali na obrambo. Tako se je v drugem delu prvega polčasa najbolj izkazal Zach, ki je obranil vrsto nevarnih strelov.

Drugi polčas se je pričel z nevarnimi napadi domačinov, ki so v 51. minuti znižali na 1:3. Njihovo veselje je trajalo le nekaj trenutkov. Po začetnem udarcu Sirovine je Norčič podal žogo na krilo do Zelka. Slednji jo je prisebno podal do Maučeca, ki je dosegel svoj tretji gol na tekmi. Po zadetku so domačini poskušali rezultat znižati, toda naša obramba je vzdržala vse napade. V 75. minuti se je poškodoval Babič, zato je na njegovem mestu zaigral Zelko.

Med najbolšimi so bili Zach, Matjašec in Maučec. Svoj doprinos so dali tudi ostali, ki so se trudili in izbojevali zmago na blatnem terenu. Igra Sobote je večinoma potekala z dolgimi pasovi.