Sobota osvojila drugo mesto na turnirju v počastitev Dneva rudarjev

Nogometaši Sobote in Nafte na turnirju v počastitev Dneva rudarjev, 4. julija 1957. Sobota je v svetlejših dresih. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv NK Mura skozi čas

V počastitev Dneva rudarjev je bil 3. in 4. julija 1957 v Lendavi nogometni turnir, na katerem so poleg domače Nafte sodelovala nogometna moštva Sobote, Jedinstva iz Čakovca in Rudarja iz Murskega Središča. Sobočani so zasedli drugo mesto.

1. dan

Prvi dan je Nafta s tesnim rezultatom 5:4 (3:3) premagala Rudar iz Murskega Središča. V drugi tekmi je Sobota z 2:1 (1:0) premagala Jedinstvo. Obe moštvi sta prikazali lep in hiter nogomet.

2. dan

Drugega dne sta se najprej pomerila Rudar in Jedinstvo. Končni rezultat je bil 7:3 (2:1) v korist Jedinstva. V finalnem srečanju sta se pomerili enajsterici Nafte in Sobote. Kakor vedno se je tudi tokrat ponovila tradicija in Nafta je v prvem polčasu igrala v velikem stilu ter z velikim zanosom. Že v 9. minuti je Török poslal žogo pod prečko za 1:0. Isti igralec je minuto pozneje zadel levi spodnji kot. V 15. minuti je mladi Frančiškin preigral vso obrambo in povišal na 3:0. Tempo je bil zelo oster in v 27. je bil znova uspešen Török. Sobočani so peti zadetek prejeli v 36. minuti, ko je bil z volej udarcem uspešen Posedel. Ko je že kazalo, da bo to rezultat polčasa je Sečko v 38. minuti znižal na 5:1. V drugem polčasu se je slika na igrišču spremenila. Najprej je Sečko v 53. minuti znižal na 5:2, v zadnji minuti pa je Titan zadel za končnih 5:3.

Rezultati turnirja

1. dan, 3. julij 1957
Nafta : Rudar Mursko Središče 5:4 (3:3)
Sobota : jedinstvo 2:1 (1:0)

2. dan, finale, 4. julij 1957
Jedinstvo : Rudar 7:3 (2:1)
Nafta : Sobota 5:3 (5:1)

Vrstni red:

1. Nafta
2. Sobota
3. Jedinstvo
4. Rudar

Zmagovito moštvo je prejelo pokal sindikalne organizacije Proizvodnje Nafte v Lendavi, vsa moštva pa diplome.

IZ MEDIJEV

Podeljevanje priznanj na turnirju v počastitev Dneva rudarjev, 4. julija 1957. Levo je vratar Sobote Alojz Zach. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv NK Mura skozi čas