Sobota se je oddolžila Krimu

Nogometaši Sobote so v tekmi 14. kroga slovenske lige gostovali v Ljubljani pri Krimu in zmagali z 2:3 (1:2). Sobočani so se Krimu oddolžili za poraz v 1. krogu.

Sobočani so že od začetka prevzeli vajeti igre v svoje noge in povedli v 2. minuti tekme. Zadel je Janez Horvat. Štiri minute pozneje je Feri Zelko povišal na 0:2. Domačini so znižali v 11. minuti. Do konca polčasa se rezultat ni več spremenil.

Začetek drugega polčasa je pripadel Krimu, ki je v 62. minuti izid izenačil na 2:2. Po zadetku sta si obe moštvi prizadevali, da bi tekmo obrnili sebi v prid. V 88. minuti je to uspelo Soboti, potem ko je Ladislav Kulčar zadel z glavo.

Pri Soboti sta se najbolj izkazala Zelko in Kulčar, pri Krimu pa D. Nagode ter Hočevar II.

IZ MEDIJEV