Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Težko igrišče in remi Mure

Peti krog vzhodne skupine slovenskega nogometnega prvenstva je prinesel gostovanje Mure v Mariboru. Sobočani so se udarili s Kovinarjem in na zelo težkem igrišču izvlekli remi 1:1. Končni rezultat je bil dosežen že v prvem polčasu.

Pogoji za igro so bili izjemno težki. Na nekaterih mestih igrišča je voda igralcem segala vse do gležnjev, zato je končni rezultat povsem realen. Domačini so povedli v 2. minuti, ko jih je v vodstvo popeljal Svatina. Preigral je obrambo Mure in z bližine presenetil vratarja. Na 1:1 je izenačil Sečko v 26. minuti, ko je s krila poslal močno žogo proti vratom. Vratar domačih je zaradi vode ni uspel ukrotiti. V drugem polčasu sta bili moštvi izenačeni. Lepo priložnost za zmago sta zamudila Fujs za Muro in Samardžija za Kovinar. Mura je bila s 6:4 boljša v kotih.

Lestvica

1. Železničar MB       5  5 0 0  30:2  10