Simon Horvat | |
1. december 1938 |
V prestavljeni tekmi 8. kroga, se je Mura v Mariboru pomerila z Rapidom in zmagala z 1:4 (0:2). To je bila prva in povsem zaslužena zmaga Mure v gosteh to sezono. Tekma je bila odgrana na izjemno težkem igrišču.
Za Muro je po napaki vratarja Rapida, prvi zadel Janez Hojer, drugega pa je dosegel Jože Bosina iz enajstmetrovke. V prvem polčasu gledalci niso več videli zadetka. V drugem polčasu se je Mura postavila nekoliko bolj defenzivno. Domačini so prek Krajnerja zaostanek kmalu znižali na 1:2. Sledil je tretji, nato pa še četrti gol Mure, ki ga je dosegel Žibrik. Pet minut pred koncem je prišlo do incidenta. Zaradi prekrška Čebulja nad Bödendorferjem so "počili živci" Križancu, ki je Čebulja fizično napadel. Po fizičnem obračunavanju med igralci se je zgodil še pretep med občinstvom. Policija je zahtevala, da se tekma zaključi.
Lestvica:
1. Čakovečki 7 5 2 0 15:5 12 2. Železničar 7 3 3 1 10:7 9 3. Mura 8 3 2 3 18:17 8 4. Rapid 7 3 1 3 16:15 7 5. Maribor 7 1 1 3 11:11 5 6. Slavija 8 0 3 5 7:22 3
Imate fotografijo s tekme, Murinega dogodka, Murine zgodovine ...? Pošljite nam jo na [email protected]. Objavili jo bomo v skladu z uredniško politiko, ki je zapisana v Politiki zasebnosti.
Če vam je naše delo všeč in bi nas radi pri tem podprli lahko to storite v klikom na spodnji gumb. Sredstva bodo v celoti namenjena za doseganje ciljev društva NK Mura skozi čas. Hvala. Več o donacijah. | Več o projektu NK Mura skozi čas.