Poraz odnesel sanje o podzveznem tekmovanju

Nogometaši Mure so v zaostali tekmi 7. kroga nekoliko nepričakovano izgubili z mariborsko Slavijo z 2:1. S tem so bržkone zapravili vse možnosti za končno tretje mesto in s tem nadaljevanje tekmovanja v podzvezni ligi. Poraz je boleč tudi zato, ker je Mura ob polčasu vodila z 0:1.

Mura je tekmo igrala brez Vladimirja Kukanje, ki je bil izključen na tekmi proti Železničarju in je dobil 14-dnevno prepoved igranja. Tekmo so bolje pričeli muraši, ki so dobili tudi prvi polčas in sicer z 0:1. V drugem polčasu so domačini s strelom iz enajstih metrov izid izenačili. Ob tem je bil izključen branilec Mure Herman Flesch. Mura je igrala z desetimi igralci in v zadnji minuti tekme prejela drugi gol za kočnih 2:1.

Za razliko od zadnje tekme proti Rapidu, je Mura to tekmo vzela preveč ležerno, kar jo je na koncu kaznovalo.

Lestvica:

1. Čakovečki      7  5 2 0  15:5  12