Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Za zaključek jeseni zmaga nad Ilirijo

V zaostali prvenstveni tekmi SCL sta se srečali v Soboti enajstorici domače Sobote in Ilirije iz Ljubljane. Zmagala je Sobota z 2:1 (2:0) in se tako za zaključek jesenskega dela tekmovanja uvrstila na 3. mesto.

Sobota: Vrdjuka, Drvarič, Dozet, Skalar, Puškarič, Zorec, J. Norčič, Sečko, L. Norčič, Potočnik in Maučec. Trener: Feri Zelko.

Ilirija: Frič, Čretnik, Kačič, Jenko, Jagodic, Podlipnik, Bremec, Sobolj, Rojina, Jeklč, Dermastia.

Strelci: 1:0 - L. Norčič (23' - 11m), 2:0 - Potočnik (28'), 2:1 - Bremen (90')

Na težkem terenu je ves čas prevladovala Sobota in imela več priložnosti za dosego pomembne zmage. Tako pa sta od številnih akcij uspeli le dve in to v 23. minuti, ko je Norčič iz enajstmetrovke dosegel vodilni gol, drugega pa je v 28. minuti dosegel z glavo Potočnik. Več kot 700 gledalcev je bilo zadovoljnih z igro domačinov, niso pa bili zadovoljni zaradi neučinkovitosti strelcev. Ilirija je dosegla svoj edini gol v zadnji minuti. Zadel je Bremec.

1. Maribor      11  7 2  2  28:11  16
2. Rudar (T)    11  7 2  2  28:17  16
3. Sobota       11  6 3  2  20:12  15
4. Ljubljana    11  5 4  2  28:12  14
5. Krim         11  5 2  4  23:13  12
6. Kladivar     11  5 2  4  33:21  12
7. Ilirija      11  4 3  4  17:14  11
8. Slovan       11  3 4  4  27:19  10