Arhiv sezon
1920 - 1929Organizirano nogometno življenje se je v Murski Soboti pričelo leta 1921. 9. avgusta 1921 je nastal Football klub Mura, ki je odigral 5 prijateljskih tekem. Prva tekma v Murski Soboti je bila 3. julija 1921 med Muro in D.S.C.-jem (Dolnjelendavski športni klub). Zanimivost prvih srečanj je bila, da sta se moštvi pred začetkom tekme različno pozdravili. Pozdrav soboških nogometašev je bil: hip, hip-Mura; pozdrav lendavskih nogometašev pa: ej-ha, ej-ha, ej-ha. V takratni Muri so se močno zrcalili zelo napeti odnosi v času po prvi svetovni vojni, ki so bili še posebej izraziti v narodnostno zelo mešanem Prekmurju. 4. septembra 1921 se je z odstopom vodstva kluba nogometno življenje v Murski Soboti za nekaj časa ustavilo.
Po krajšem zatišju so v Murski Soboti leta 1924 spet nastopile ugodne razmere za delovanje nogometnega kluba. Novi športni klub v Pomurju je bil ustanovljen 16. avgusta 1924, imenoval pa se je Sport klub Mura (SK Mura). Na ustanovnem občnem zboru v dvorani Hotela Dobrai, ki je bil dobro obiskan, so v okviru Sport kluba Mura ustanovili več odsekov, med njimi tudi nogometnega. Klub je bil sprejet v Jugoslovansko nogometno zvezo in še istega leta se je vključil organizirano tekmovanje. V sezoni 1924/1925 je Mura tekmovala v II. razredu mariborskega okrožja in zasedla tretje mesto. Naslednjo sezono so črno-beli igrali v I. razredu in spomladi zaradi pomanjkanja igralcev odstopili od tekmovanja. V naslednjih sezonah se Mura ni več vključila v ligaška tekmovanja, ampak je igrala le prijateljske tekme.
Zaradi nezadovoljstva s statusom nogometa v Murski Soboti so mladi obrtniki in trgovci leta 1928 začeli razmišljati o oživitvi nogometa pod okriljem novega kluba S.K. Prekmurje. Opravili so nekaj treningov, vendar organizacijsko niso uspeli.
SK Mura je v tem obdobju odigrala 12 prvenstvenih tekem, 1 pokalno tekmo in 18 prijateljskih tekem. Mura bi morala odigrati še 7 tekem, vendar zaradi različnih vzrokov le-te niso bile nikoli odigrane. Klub so vodili štirje predsedniki: Franjo Košir, Evgen Halmoš, Vincenc Arvai in Ivan Peterka. V začetku leta 1930 je predsednik postal Anton Lovšin.
V tem obdobju sta največji razcvet doživljala hazena in namizni tenis. Verjetno tudi tu tiči nekaj vzrokov, zakaj nogomet ni prišel v ospredje.