In memoriam: Franc Bencik (1932 - 2024)

Nekdanji mladinec in članski igralec Mure Franc Bencik. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: arhiv NK Mura skozi čas

V 92. letu starosti je umrl nekdanji igralec Mure Franc Bencik. Prekmurec, rojen 3. maja 1932 je svojo nogometno pot pričel pri Muri za naš klub pa je debitiral z devetnajstimi leti. Mura je takrat igrala v slovenski nogometni ligi, njegova prva tekma pa je bila 17. junija 1951 proti Triglavu (ljubljanski klub Miličnik). Takratni trener Vladimir Kukanja mu je dal priložnost v napadu. Franc oz. tudi Feri se je kasneje uveljavil kot vratar.

Ohranili ga bomo v trajnem spominu.

NE SPREGLEJTE

Franc Bencik