Izredni občni zbor Mure

V soboto, 28. novembra 1942 ob 19.30, je v prostorih gostilne Banfi potekal izredni občni zbor Mure. Madžarsko ministrstvo za veroizpoved in javno šolstvo je namreč določilo, da morajo vsa društva na priključenih ozemljih spremeniti svoj statut v skladu z zakonodajo.

Občni zbor oz. skupščino kot so jo imenovali je odprl predsednik Josip Lipič, ki je uvodoma predstavil odlok, ki je bil povod za spremembo statuta. Nato je generalni sekretar Raoul Peterka predstavil prenovljen statut, ki ga je skupščina soglasno potrdila.

V novem statutu je bil omenjen madžarski duh, ki vlada v klubu.

IZ MEDIJEV