Maučec s štirimi zadetki potopil Nafto

V 9. krogu mariborske podzvezne lige sta se na stadionu Sobote udarili enajsterici Sobote in Nafte. Tekmo, ki je odločala o prvem mestu in napredovanju v slovensko nogometno ligo so s 4:2 dobili naši nogometaši. Polčas se je končal 3:1.

Tekma je bila zelo živahna že od prve minute, saj so se vrstili hitri napadi enih in drugih. V 14. minuti je Nafto v vodstvo popeljal mladi Kulčar. Zadetek ni zmedel Sobočanov, ki so štiri minute kasneje prek Maučeca izid izenačili na 1:1. Do konca prvega polčasa je bila Sobota v premoči in je dosegla ša dva zadetka. Obakrat je bil uspešen Maučec.

V drugem polčasu sta se obe moštvi trudili, da bi izid popravili. Na 3:2 je s prostega strela z dvajsetih metrov znižal Činč. Po tem zadetku je moštvo Nafte napelo vse sile, da bi prišlo do ugodnega rezultata, vendar je bila obramba Sobote vselej na mestu. Deset minut pred koncem je pobudo znova prevzelo moštvo Sobote in v 84. minuti je Maučec dosegel četrti zadetek za 4:2.

V predtekmi sta se pomerili drugi moštvi Sobote in Nafte, ki tekmujeta v pomurski nogometni ligi. Zmagala je Nafta s 3:6.

Lestvica po 9. krogu

1. Sobota         9  7 0 2  47:11  14
2. Nafta          9  6 1 2  26:16  13
3. Kovinar MB     9  5 2 2  24:13  12
4. Branik B       9  5 1 3  35:24  11
5. Fužinar        9  3 0 6  18:28   6
6. Pohorje        9  3 0 6  20:40   6
7. Maribor B      9  2 1 6  13:24   5
8. Rakičan        9  2 1 6   7:34   5

Branik B in Maribor B tekmujeta izven konkurence, zato se njuni rezultati na koncu ne bodo šteli v skupno lestvico.

IZ MEDIJEV