Mura je gostila prvaka Grčije Panathinaikos

Na sliki od leve: Joël Epalle, Denis Žilavec in Sebastian Berko Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Drago Wernig

V zadnji pripravljalni tekmi pred pričetkom prvenstva v sezoni 2004/2005, se je Mura na Fazaneriji pomerila z grškim državnim in pokalnim prvakom Panathinakosom. Panathinakos je eden izmed najpopularnejših grških klubov in eno izmed najbolj zvenečih imen, s katerim se je Mura doslej pomerila. Glavni zvezdnik kluba je branilec Angelos Basinas, dolgoletni reprezentant Grčije.

Postavi

Mura: Pejkovič (Mujčinovič), Miše (Balažic), Bulajič, Kapič (Berko), Kokol (Mejač), Žilavec (Kulčar), Peršič, Božič, Tisnikar (Jeličić), Ipavec (Rakovič), Marić. Trener: Bojan Prašnikar.

Panathinaikos: Galinović, Raquel, Kirgiakos, Kocios, Münch, Konstantinidis, Andrić, Mitu, Epalle, Olisadebe in Konstatinou. Igrali so še: Kotsolis, Bikofski, Ntempa, Oxizoglu, Bousinakis, Henricksen in Morris. Trener: Itzak Schum

Tudi Mura je imela svoje priložnosti

Grki so do zmage prišli že v prvem polčasu, ko je po podaji Markusa Müncha zadel Joël Epalle. Mura je do največjih priložnosti prišla v drugem polčasu ko so bili najbolj aktivni Žarko Jeličić, Ermin Rakovič, Vladimir Kokol in Denis Žilavec. Tekmo si je ogledalo okrog 1500 gledalcev.

Med tednom se je z našim klubom za nadaljnje sodelovanje dogovoril Ermin Rakovič, ki bo še eno sezono nosil črno-beli dres. Za črno-bele je igral tudi srbski igralec Darko Marić, nazadnje član ciprskega kluba Anagennisi Deryneia. O njegovem nadaljnjem statusu bo odločalo vodstvo kluba. Tekmo si je ogledal tudi strateg Maribora Matjaž Kek, saj je ravno Maribor tisti s katerim se bo Mura prihodnjo nedeljo pomerila v prvem krogu novega državnega prvenstva.

IZ MEDIJEV