Murašice premagale beltinske dečke U15

Po gneči v kazenskem prostoru rumenih. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Nogometašice Mure so se v prvi pripravljalni tekmi pomerile s fanti beltinske ekipe U15. Črno-bele so vknjižile zmago 7:1 (3:1). Trikrat je zadela Yana Malakhova, dvakrat Špela Kolbl po enkrat pa Lea Dolinar in Lucija Kos.

ŽNK Mura Nona: Iva Kocijan, Lea Dolinar, Evelina Kos, Neli Hofman, Tereza Bednarova, Aleksandra Đorđević, Špela Kolbl, Lucija Kos, Živa Rakovec, Yana Malakhova in Neža Hrga.

Rezerve: Ines Sok, Diana Suvitra in Lana Kavaš.

Ekipo črno-belih sta s klopi vodila pomočnika trenerja Robert Berendijaš in Domen Kotnjek.

Strelke: Malakhova (3), Kolbl (2), Dolinar in L. Kos.

Murašice so natanko leto dni po prvi odigrani tekmi v črno belem, v Beltincih na igrišču z umetno travo odigrale prvo pripravljalno tekmo z ekipo fantov ND Beltinci U15, ki jo vodi nekdanja igralka in trenerka ŽNK Mura (ŽNK Pomurje) Nuša Ladinek. V črno belem dresu smo lahko videli tri novinke, ki so na preizkušnji. V prvi postavi sta začeli Tereza Bednarova in Aleksandra Đorđević s klopi pa je v drugem polčasu vstopila Diana Suvitra. V drugem polčasu sta priložnost za igro dobili še Ines Sok in štirinajstletna Lana Kavaš, ki se je skupaj z Lano Šernek in Nušo Škrobar pridružila treningom članske ekipe. Zaradi poškodbe sta manjkali Noelle Vilčnik in Anna Kristine Gornela.

Naslednjo tekmo bodo murašice odigrale v soboto, ko bodo njihove nasprotnice igralke madžarske Puskas Akademie.

Na delu tudi DU15 in DU17

V soboto sta pa ekipi ŽNK MURA DU15 in DU17 odigrali dve pripravljalni tekmi na igrišču z umetno travo v Fazaneriji proti ekipama Puskas Akademia DU15 in DU17. Ekipa DU15 se je razšla z neodločenim rezultatom 1:1, ekipa kadetinj pa je ekipo iz Madžarske premagala z rezultatom 4:0.

Začetna enajsterica murašic na tekmi proti NŠ Aluvar Beltinci U15. Stojijo od leve: Iva Kocijan, Lea Dolinar, Evelina Kos, Neli Hofman, Tereza Bednarova, Aleksandra Đorđević. Čepijo: Špela Kolbl, Lucija Kos, Živa Rakovec, Yana Malakhova in Neža Hrga. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Dečki NŠ Aluvar Beltinci U15. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Veselje po doseženem zadetku. Od leve: Dolinar, Kolbl in Malakhova. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous

Murin strokovni štab. V ospredju je Robert Berendijaš. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Boštjan Rous