Tekmo zasenčila nešportna poteza Arsenala

Trenutek, ko se nogometaši Arsenala niso strinjali s sodniško odločitvijo in so protestno zapustili igrišče. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Smiljan Kuhar

Nogometaši Mure so v Beleku odigrali zadnjo pripravljalno tekmo v Turčiji. Njihov nasprotnik je bil trenutno petouvrščeni ruski drugoligaš Arsenal Tula. Tekma se je pri rezultatu 0:0 končala predčasno, saj so igralci Arsenala v 85. minuti pri dosojeni enajstmetrovki za Muro nešportno odšli iz igrišča.

Mura: Raduha, Kous, Sadriu, Proleta, Maruško, Ščernjavič, Brkić, Cottrell, Antolin, Jovićević in Maroša. Trener: Vladimir Vermezović.

Arsenal Tula: Nikita Kokarev, Erving Botaka Ioboma, Aleksandr Korotkov, Kirill Bolshakov, Anatol Makarau, Artem Popov, Sergey Tkachev, David Ifeandyi Nduka, Vladislav Levin, Ishkham Geloian in Dmitri Barkov. Trener: Aleksandr Storozhuk.

V prvem polčasu je imela Mura nekoliko več od igre. Na začetku sta lepo kombinirala Ščernjavič in Cottrell a je nato zmanjkal zaključni strel. Iz prostega strela je poskušal še Antolin. V zadnjih trenutkih prvega dela se je izkazal Raduha, ki je posredoval ob strelu Geloiana.

V začetku drugega polčasa je namesto Antolina vstopil Tripi.

V 74. minuti je imela Mura dve priložnosti. Najprej se je sam pred gostujočim vratarjem znašel Jovićević, a je namesto strela iskal podajo na drugo vratnico. Kmalu zatem pa je Cottrell krenil sam proti vratom in meril mimo vrat.

V 76. minuti je Jovićevića zamenjal Spasojević.

V nadaljevanju tekme je Raduha dobro posredoval pri strelu Bakharja s petnajstih metrov. V 81. minuti je Cottrela zamenjal Kasalo. V 85. minuti je glavni sodnik dosedil enajstmetrovko za Muro s katero pa se igralci Arsenala niso strinjali, zato so nešportno zapustili igrišče in tekma se je predčasno končala.

Nogometaši Mure se jutri vračajo v Slovenijo.

Začetna enajsterica Arsenala Tula proti Muri. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: SmiljanKuhar