Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Nogometni pokalni prvak je Mura
25. maj 1995

Nogometaši Mure so osvojili pokal Slovenije. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so osvojili pokal NZS. V povratni finalni tekmi so pred 4500 gledalci premagali celjski Publikum z 1:0. Strelec zadetka je bil Nedeljko Topić v 84. minuti.

V predtekmi so pokal osvojili tudi mladinci Mure, ki so s 3:2 premagali SCT Olimpijo. Gostje so povedli z zadetkom Cirarja (57. minuta). Njihovo veselje ni trajalo dolgo saj je Fras še v isti minuti izenačil na 1:1. Na 2:1 je povišal Žilavec, usodo gostov pa je zapešatil Fras v 79. minuti. Uršič je nato v 86. minuti iz enajstmetrovke dosegel drugi zadetek za Olimpijo.

IZ MEDIJEV

Pokal so osvojili tudi mladinci Mure, ki so v predtekmi članskega pokala premagaliSCT Olimpijo s 3:2. Foto: Franc Bobovec

Nogometaši Mure na čelu s trenerjem Marinom Kovačićem. Foto: Franc Bobovec

Zgodovinska fotografija slavja Mure. Foto: Jure Zauneker