Nogometni pokalni prvak je Mura

Nogometaši Mure so osvojili pokal Slovenije. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Nogometaši Mure so osvojili pokal NZS. V povratni finalni tekmi so pred 4500 gledalci premagali celjski Publikum z 1:0. Strelec zadetka je bil Nedeljko Topić v 84. minuti.

V predtekmi so pokal osvojili tudi mladinci Mure, ki so s 3:2 premagali SCT Olimpijo. Gostje so povedli z zadetkom Cirarja (57. minuta). Njihovo veselje ni trajalo dolgo saj je Fras še v isti minuti izenačil na 1:1. Na 2:1 je povišal Žilavec, usodo gostov pa je zapešatil Fras v 79. minuti. Uršič je nato v 86. minuti iz enajstmetrovke dosegel drugi zadetek za Olimpijo.

IZ MEDIJEV

Pokal so osvojili tudi mladinci Mure, ki so v predtekmi članskega pokala premagaliSCT Olimpijo s 3:2. Foto: Franc Bobovec

Nogometaši Mure na čelu s trenerjem Marinom Kovačićem. Foto: Franc Bobovec

Zgodovinska fotografija slavja Mure po pokalnem naslovu leta 1995. Desno je Marijan Bakula, zraven njega v beli srajci pa trener Marin Kovačić. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Jure Zauneker