Polom Mure proti Železničarju

Na stadionu železničarja v Mariboru je bila odigrana tekma 4. kroga prvenstva med Železničarjem in Muro. Z visokih 5:1 so slavili domačini, ki so vodili že ob polčasu, saj je bilo 2:1.

Mura je tokrat igrala precej slabše kot na prejšnjih tekmah, opazno pa je bilo, da jim je v drugem polčasu padla fizična pripravljenost. Mura je sicer tehnično dobro podkovana, predvsem v napadu. Krilci dobro obvladajo žogo z glavo, nimajo pa točnega podajanja žoge. Obramba Mure je bila na trenutke zelo dobra, je pa zakrivila drugi gol. Izkazal se je vratar Slavko Jandl, ki je branil v velikem stilu, čeprav je bila večina golov zanj neubranljiva. Mura je še vedno igrala brez Vladimirja Kukanje.

V prvem polčasu sta bila nasprotnika nekaj časa enakovredna, kmalu pa je Železničar prevzel pobudo. Domačini so povedli v 18. minuti, zadetek pa je dosegel Pavlin. Nato je Mura izvedla zelo lep protinapad, vendar Bosinin volej konča v gol avtu. Drugi zadetek je po nesporazumu med Jandlom in Videnškom dosegel Herman. Mura je svoj zadetek dosegla v 43. minuti, zadel pa je Bosina.

V drugem polčasu se močno pozna slabša fizična pripravljenost murašev. Po več brezuspešnih napadih Mure so domačini v 75. minuti dosegli tretji zadetek. Uspešen je bil Pavlin. Minuto kasneje je bilo že 4:1, zadel pa je Šiftar. V 85. minuti so domačini postavili končni rezultat tekme, zadel pa je Ronjak.

Po 4. krogu je lestvica sledeča:

1. Čakovečki   3  2 1 0   5:2  5
2. Rapid       4  2 1 1  13:9  5