Prekmurski derbi zanesljivo pripadel Soboti

Nogometaši Sobote, ki so s 4:1 premagali Nafto. Fotografija je nastala na soboškem kopališču. Stojijo od leve: Aki Norčič, Cvetič, Jurij Vrtarič, Milan Šušteršič (predsednik), Franc Kološa, Žižek, Mirko Babič, Janez Horvat. Čepijo: Feri Kološa, Alojz Režonja, Lali Norčič in Ciril Klajnšček. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: osebni arhiv Janeza Horvata

Nogometaši Sobote so v 3. krogu slovenske lige v sezoni 1948/49 na Fazaneriji premagali lendavsko Nafto s 4:1. Polčas se je končal neodločeno 1:1.

Za Soboto so igrali: Alojz Režonja, Cvetič, Aki Norčič, Jurij Vrtarič, Franc Kološa, Žižek, Mirko Babič, Janez Horvat, Feri Kološa, Ludvik Norčič in Ciril Klajnšček.

Zaradi kazni - prepovedi igranja - so pri Soboti manjkali Franc Sečko, Stanko Klepec in Karel Šoštarec.

Prekmurski derbi je spremljalo okrog 800 gledalcev. Gledalci so v prvem polčasu videli enakovredno igro, Soboto pa je v 5. minuti v vodstvo popeljal Norčič. V 20. minuti so gostje izenačili, zadel pa je nekdanji igralec Mure, Jože Gerenčer. V drugem polčasu je bila Sobota veliko boljše moštvo in dosegla še tri zadetke. Tekmo je sodil Jančič iz Maribora.

Sobota je po 3. krogu s petimi točkami na vrhu lestvice.

1. Sobota         3  2 1 0  9:2  5
2. Rudar Trbovlje 3  2 1 0 11:5  5