Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Prekmurski derbi zanesljivo pripadel Soboti

Nogometaši Sobote, ki so s 4:1 premagali Nafto. Fotografija je nastala na soboškem kopališču. Stojijo od leve: Aki Norčič, Cvetič, Jurij Vrtarič, Milan Šušteršič (predsednik), Franc Kološa, Žižek, Mirko Babič, Janez Horvat. Čepijo: Feri Kološa, Alojz Režonja, Lali Norčič in Ciril Klajnšček. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: osebni arhiv Janeza Horvata

Nogometaši Sobote so v 3. krogu slovenske lige v sezoni 1948/49 na Fazaneriji premagali lendavsko Nafto s 4:1. Polčas se je končal neodločeno 1:1.

Za Soboto so igrali: Alojz Režonja, Cvetič, Aki Norčič, Jurij Vrtarič, Franc Kološa, Žižek, Mirko Babič, Janez Horvat, Feri Kološa, Ludvik Norčič in Ciril Klajnšček.

Zaradi kazni - prepovedi igranja - so pri Soboti manjkali Franc Sečko, Stanko Klepec in Karel Šoštarec.

Prekmurski derbi je spremljalo okrog 800 gledalcev. Gledalci so v prvem polčasu videli enakovredno igro, Soboto pa je v 5. minuti v vodstvo popeljal Norčič. V 20. minuti so gostje izenačili, zadel pa je nekdanji igralec Mure, Jože Gerenčer. V drugem polčasu je bila Sobota veliko boljše moštvo in dosegla še tri zadetke. Tekmo je sodil Jančič iz Maribora.

Sobota je po 3. krogu s petimi točkami na vrhu lestvice.

1. Sobota         3  2 1 0  9:2  5
2. Rudar Trbovlje 3  2 1 0 11:5  5
3. Polet          3  1 2 0  9:5  4
4. Kladivar       2  1 1 0  2:1  3
5. Železničar MB  3  1 0 2  6:5  2
6. Železničar LJ  2  0 2 0  3:3  2
7. Nafta          3  0 1 2  5:12 1
8. Udarnik        3  0 0 3  2:15 0