Prijateljski prekmurski derbi pripadel Soboti

Nogometaši Sobote so se v prijateljski tekmi pomerili z ekipo Nafte iz Lendave. Sobočani so slavili z visokih 5:1 (3:1).

Za Soboto so med drugim igrali: Režonja, Vrtarič, Zelko, A. Norčič in Horvat.

Postava Nafte: Štefanec I, Gerenčer, Marvič, Štefanec II, Vidjak II, Merc, Vajda, Hegedüš, Božič, Törek (Šiftar) in Šimunka.

Začetek tekme je pripadel Nafti, ki je že v prvih minutah nevarno ogrožala vrata Sobote. Na srečo so obramba in vratar Režonja dobro opravili svoje delo. Sobota je povedla v 15. minuti, ko je lepo kombinacijo Jurija Vrtariča, Ferija Zelka in Janeza Horvata slednji preusmeril v mrežo za 1:0. Drugi zadetek je padel v 20. minuti. Znova je bil uspešen Horvat, tokrat s prostega strela. Tretji zadetek je padel v 31. minuti, ko je Aki Norčič poslal žogo mimo presenečenega Štefaneca. Gostje so v 35. minuti dosegli edini gol na tekmi.

Drugi polčas je v celoti pripadel Soboti, ki je pokazala dobro in učinkovito igro. V 60. minuti je Zelko dosegel četrti zadetek za Soboto. Sobota je z nizko igro presenečala goste in si priigrala številne priložnosti. V 69. minuti je Zelko iz enajstmetrovke dosegel še peti zadetek. Kot se je izkazalo je to bil končni rezultat.

Moštvo Sobote je presenetilo z dobro igro. Zelo dobra in učinkovita je bila napadalna vrsta. Nafta je bila v prvem polčasu deloma v premoči, vendar tega ni znala obrniti sebi v prid. Gostje so v drugem polčasu povsem popustili.

Igrala je tudi druga ekipa Sobote

V predtekmi sta se pomerili sruga ekipa Sobote in Radgona. Sobota je zmagala z 2:0, pri gostih pa se je izkazal vratar Hrastelj.

IZ MEDIJEV