Priprave se pričnejo 7. junija

Matko Obradović. Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Po končani sezoni 2020/21 in osvojenem naslovu državnih prvakov, se črno-beli nahajajo na zasluženem dopustu. Znova se bodo zbrali v nedeljo, 6. junija 2021, ko bodo imeli skupno večerjo. Že naslednji dan, 7. junija, sledi pričetek priprav na zgodovinsko sezono, v kateri bodo črno-beli branili naslov prvaka in igrali kvalifikacije za Ligo prvakov.

Mura bo priprave v celoti opravila doma, zaenkrat pa sta potrjeni dve pripravljalni tekmi, obe v Murski Soboti. 19. junija bo na Fazaneriji gostoval aktualni državni prvak Hrvaške, Dinamo Zagreb, 23. junija pa hrvaški prvoligaš Slaven Belupo. Ostale tekme so v fazi dogovarjanja. Znano je tudi, da se je od dresa Mure poslovil Jure Travner, za pričakovati pa je še kakšen odhod in prihod.

Prvo uradno tekmo v novi sezoni bo Mura igrala 6. oz. 7. julija, ko bo na sporedu 1. krog kvalifikacij za Ligo prvakov. Žreb bo 15. junija na sedežu UEFE v Nyonu. Prvenstvene tekme se bodo pričele 17. julija, žreb pa bo v prvih dneh julija.