Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Prvi premagal zadnjega

Nogometaši Murske Sobote so na Fazaneriji gostili prvouvrščeno ekipo Slovenske lige, Rudar iz Trbovelj in doživeli poraz z 0:5. Gostje so že ob polčasu vodili s tremi zadetki razlike.

Po poteku igre ni bilo znakov, da se borita prvi in zadnji na tabeli. Nobeno moštvo ni pokazalo posebnega znanja. Velik del tekme je minil v brezplodnem nabijanju žoge. Trboveljčani so že do odmora dosegli tri zadetke. Prvi zadetek je padel v tretji, drugi pa v deveti minuti. Tega so si Sobočani dosegli kar sami. V štirinajsti minuti je bil izključen vratar Mure, njegovo mesto pa je zavzelo desno krilo Sobote. Gostje enajstmetrovke niso izkoristili. Deset minut zatem so gostje iz prepovedanega položaja dosegli tretji zadetek, ki ga je sodnik Starešina kljub protestom priznal. V drugem polčasu je bil Rudar uspešen še v 54. in 69. minuti.