Rotor boljši od Mure

Prizor s tekme Rotor Volgograd : Mura. V ospredju je Filip Kosi. Foto: Twitter NŠ Mura

Mura je danes v Beleku v Turčiji odigrala še drugo pripravljalno tekmo. Njihov nasprotnik je bil ruski prvoligaš Rotor Volgograd, ki je jesenski del prvenstva končal na 13. mestu. Po devetdesetih minutah je bil boljši Rotor z 1:2. Mura je ob polčasu vodila z 1:0.

Ante Šimundža je tekmo, ki je bila odigrana v vetru in občasnem dežju, odigral z dvema različnima enajstericama. Prvi polčas so igrali: Zalokar; Karničnik, Travner, Lovrić, Pucko; Kouter, Antolin; Đurak, T. Cipot, Filipović; Maroša.

V začetku drugega polčasa je namesto Zalokarja po dolgem času priložnost dobil Obradović. V 60. minuti je vstopilo deset novih igralcev: Kous, Maruško, Gorenc, Šturm; Ouro, Horvat, Klepač, Kosi, Štrakl; K. Cipot.

Prva je povedla Mura in sicer je v 26. minuti po predložku Pucka z leve strani z glavo zadel Maroša. V 56. minuti je glavni sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil zadetek Tia Cipota. Gostje so izenačili v 66. minuti, potem ko je z glavo zadel Bayriev. Štiri minute pozneje so gostje povedli z 1:2. Ouro je v kazenskem prostoru Mure igral z roko, sodnik pa je pokazal na belo točko s katere je bil uspešen Zhigulov. Do konca tekme je Štrakl za Muro dosegel še en zadetek, ki je bil prav tako razveljavljen.

Trener Mure na tej tekmi je bil Ante Šimundža, trener Rotorja pa belorus Aleksandr Khatskevich. Naslednja tekma Mure je predvidena za 31. januar ko bo nasprotnik črno-belih ukrajinski prvoligaš Vorskla Poltava.