Spremenjena Sobota ni bila kos Železničarju

Nogometaši Sobote so v 5. krogu prvenstva gostili mariborski Železničar in pred 800 gledalci doživeli poraz z 2:4. Gostje so vodili že ob polčasu, ko je bilo 1:4.

Sobota je nastopila v spremenjeni zasedbi, kar se je opazilo pri nekoliko slabši obrambi. Zelo dobro sta igrali obe krili in srednji napadalec.

Železničar je v 15. minuti v vodstvo povedel Vajta. Pet minut pozneje je Sobota izenačila na 1:1, zadel pa je srednji napadalec. Nato sta se obe moštvi trudili, da bi tekmo obrnili v svojo korist, pri čemer so imeli gostje več sreče in so v kratkem času dosegli tri zadetke. Natančni so bili Kovačič, Muravs in Ledinek. Večji del prvega polčasa sta bili ekipi enakovredni, le proti koncu so bili Mariborčani nevarnejši.

V drugem polčasu sta se oba krilna igralca Železničarja, Muravs in Vajta poškodovala, zato sta večino tekme le statirala. Gostje so se povlekli v obrambo in vse do zadnje minute uspešno branili rezultat. V zadnji minut je nato desno krilo Sobote zadel za 2:4.

Lestvica po 5. krogu:

1. Rudar Trbovlje      4  2 2 0  14:8  6