Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura in ni uradna spletna stran kluba. Urejajo jo ljubitelji črno-belih. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas. Uradna spletna stran je dostopna na naslovu nsmura.si.

Spremenjena Sobota ni bila kos Železničarju

Nogometaši Sobote so v 5. krogu prvenstva gostili mariborski Železničar in pred 800 gledalci doživeli poraz z 2:4. Gostje so vodili že ob polčasu, ko je bilo 1:4.

Sobota je nastopila v spremenjeni zasedbi, kar se je opazilo pri nekoliko slabši obrambi. Zelo dobro sta igrali obe krili in srednji napadalec.

Železničar je v 15. minuti v vodstvo povedel Vajta. Pet minut pozneje je Sobota izenačila na 1:1, zadel pa je srednji napadalec. Nato sta se obe moštvi trudili, da bi tekmo obrnili v svojo korist, pri čemer so imeli gostje več sreče in so v kratkem času dosegli tri zadetke. Natančni so bili Kovačič, Muravs in Ledinek. Večji del prvega polčasa sta bili ekipi enakovredni, le proti koncu so bili Mariborčani nevarnejši.

V drugem polčasu sta se oba krilna igralca Železničarja, Muravs in Vajta poškodovala, zato sta večino tekme le statirala. Gostje so se povlekli v obrambo in vse do zadnje minute uspešno branili rezultat. V zadnji minut je nato desno krilo Sobote zadel za 2:4.