Zakaj ni bilo enajstmetrovke in zakaj se ni oglasil VAR?

V 71. minuti tekme je Sven Šoštarič Karič igral z roko v svojem kazenskem prostoru, sodniška piščalka pa je ostala nema. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: zaslonski posnetek Šport TV

V 71. minuti tekme med Muro in Mariborom je med gledalci in igralci Mure završalo. Branilec Maribora Sven Šoštarič Karič je namreč v svojem kazenskem prostoru igral z roko. Marsikdo je pričakoval enajstmetrovko za Muro, vendar se glavni sodnik Martin Matoša za njo ni odločil, ni pa posredoval niti VAR. Zakaj?

Šoštarič Karič je v padcu žogo odbil z glavo, nakar se mu je od tal odbila v roko. Roka je bila v naravnem položaju in ni šla proti žogi, zato se niso oglasili iz VAR sobe.

Pogoji za roko so:
- ali je igralec uporabil roko, da bi namerno igral z žogo;
- ali je roka zadela žogo ali žoga roko;
- ali je bila roka igralca v naravnem položaju za konkretno akcijo;
- ali je roka napravila njegovo telo nenaravno večje;
- intenziteta udarca in razdaljo do nasprotnika, ki je udaril žogo;
- ali bi igralec lahko preprečil oz. ali je želel preprečiti dotik roke z žogo ali ne.