Zavrnjen protest Mure

Upravni odbor LNP je na svoji zadnji seji zavrnil protest Mure proti verifikaciji tekme Mura : Železničar z 2:1. Podzveza je določila, da navedbe Mure ne držijo in tekmo verificirala z 1:1. Sodniški odbor je v obrazložitvi napisal, da je bilo po vestni preiskavi ugotovljeno, da je Mura dosegla drugi gol, ki pa ga sodnik ni priznal. Ker je sodnik tedaj odpiskal konec tekme je nastala zmeda glede rezultata. Edina merodajna je izjava sodnika, ki je dejal, da se je tekma končala z 1:1.

Spomnimo, da je Mura na tekmi, ki je bila 20. novembra 1938, v zadnjih sekundah dosegla zadetek za 2:1. Sodnik je pokazal na sredino igrišča, nekaj časa zatem pa odpiskal konece tekme. Zveza je sedaj določila, da ta zadetek ni veljal.

IZ MEDIJEV