Žreb prvenstvenih parov za sezono 1943/44

V Győru je potekal žreb prvenstvenih parov v sezoni 1943/44 za I. in II. razred Sombotelske skupine Severno podonavskega okrožja. Nogometaši Mure bodo aktivni v obeh razredih, saj bo prva ekipa igrala v I., druga pa v II. razredu. Hierarhično gledano gre za 4. (I. razred) in 5. (II. razred) madžarsko ligo.

V I. razredu tekmuje 12 ekip in sicer: Mura, MOVE Zalaegerszegi, Haladás II, Kapuvári, Körmendi, Soproni Vasutas II, MÁV Kinizsi, Szombathelyi FC II, Zalaegerszegi LE, Celldömölki, Sárvári in Tapolcai Vasutas.

II. razred sestavlja devet ekip in sicer: Mura II, Szombathelyi Bőrgyár, MOVE Alsólendvai (Lendava), Lenti, Kőszegi, Szombathelyi FC III, Szentgotthárdi, MOVE Zalaegerszegi SE II in Zalaegerszegi LE II.

Na sporedu bo tudi prvenstveni prekmurski derbi, prvi v madžarski ligi. V II. razredu igrata namreč druga ekipa Mure in prva ekipa Lendave, ki se med vojno imenuje MOVE Alsólendvai. Mura in Lendava sta doslej med vojno odigrala sedem prijateljskih tekem. Črno-beli so slavili 5-krat, dve tekmi pa sta se končali brez zmagovalca. Zadnja prvenstvena tekma med tema tekmecema je bila odigrana v pokalu Slovenske nogometne zveze, 23. marca 1941. Tudi takrat so slavili Muraši s 4:1.

Razpored:
5. september 1943 - Mura : Sárvár,  Szombathelyi FC III : Mura II