Avstrijci boljši od Mure

V dresu Mure se je prvič predstavil Ognjen Stijepović. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: facebook SV Ried

Nogometaši Mure so v turški Lari odigrali pripravljalno tekmo z enajstouvrščeno ekipo avstrijskega prvenstva Riedom. Zeleni iz mesta Ried im Innkreis so Muro premagali s 3:1 (1:0).

V prvem polčasu so igrali Mihelak, Pucko, Cipot, Morris, Beganović, Tripi, Šarić, Daku in Shabanhaxhaj. V drugem polčasu so vstopili: Raduha, Sadriu, Balažic, Buček, Kuzmić, Šimkus, Šroler, Turudija, Klepač, Petković in Stijepović. Trener: Damir Čontala

Ried: Radlinger - Ungar, Turi, Plavotić, Juričić - Pomer, Martin, Cosgun, Lang - Nutz, Monschein. Igrali so še: Moser, Gragger, Lackner, Wießmeier, Ziegl, Mikić, Michael, Weberbauer, Chabbi, Kronberger, Madritsch in Beganović. Trener: Christian Heinle.

Muraši so tekmo prišeli v standardni postavitvi s štirimi v zadnji liniji. Zadnjo vrsto so sestavljali Pucko, Cipot, Morris in Beganović. Zadnjega veznega je igral Tripi, levo krilo Zličić, desno pa Kous. Vezista oz. Murino desetico je igral Šarić, v napadu pa sta nasprotnikova vrata ogrožala Daku in Shabanhaxhaj.

Muraši so prvi zadetek prejeli v drugi minuti tekme, ko je po predložku žogo v lastno mrežo pospravil Beganović. Izenačenje je sledilo v 54. minuti, ko je po kotu in po uigrani kombinaciji Kous poslal kratek predložek na glavo Morrisa, ki je s šestih metrov premagal vratarja Rieda. Veselje Mure je trajalo le štiri minute. Kronberger je pobegnil po Murini desni strani in s polvisokim strelom ob bližnji vratnici zadel za 1:2. Končni rezultat je bil dosežen petnajst minut pred koncem tekme. S pravim evrogolom je z dvajsetih metrov zadel Mikić.

Naslednja preizkušnja naših nogometašev bo v soboto, 28. januarja, proti Shkëndiji.

Kobie Morris ni mogel zaustaviti igralca Rieda. V ozadju je Lazar Zličić. Foto: facebook SV Ried