Na spletni strani NK Mura skozi čas so zbrana dejstva in podatki o Muri. Le-te ves čas dodajamo in posodabljamo. Do tega trenutka še nismo uspeli v bazo podatkov vnesti vseh zapisnikov tekem iz sezone 2014/15 ter pokalnih tekem pred letom 2000, zato podatki na spletni strani, ki se nanašajo na te tekme, niso popolni. Vabimo vas, da si preberete tudi zakaj NK Mura skozi čas in kakšen je namen spletne strani.

Imam podatke o Muri

Bodite na tekočem z dogajanjem na NK Mura skozi čas in prejemajte obvestila o člankih na vašo mobilno napravo. Naložite si aplikacijo Telegram in poiščite kanal NK Mura skozi čas.

Četrta okrepitev Mure je Žiga Škoflek
29. julij 2021

Žiga Škoflek leta 2021 Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Aleš Cipot/fotolens.si

Žiga Škoflek je četrti nogometaš, ki je v sezoni 2021/22 okrepil Muro. 27-letnik je nazadnje branil barve ruskega drugoligaša Torpedo Moskva, pred tem je v Rusiji igral za Orenburg, kamor se je preselil iz velenjskega Rudarja. Na 37 nastopih za Torpedo in Orenburg je dosegel šest zadetkov.

Škoflek je stari znanec tudi slovenskih zelenic, saj je v PLTS branil barve Aluminija in Rudarja iz Velenja. Skupaj je za oba kluba odigral 80 tekem in dosegel 25 zadetkov. V pokalu Slovenije je odigral osem teme in dosegel šest zadetkov, izkušnje pa ima tudi iz 2. SNL, kjer je za Simer Šampion in Aluminij odigral 97 tekem in dosegel 32 zadetkov.

V Mursko Soboto se seli kot prost nogometaš, s čarno-bejlimi pa je podpisal pogodbo do 30.6.2023.

Denis Rajbar, športni direktor: "Žiga je zelo vsestranski igralec, ki lahko igra na večih različnih igralnih položajih. V preteklosti se je že dokazal v Sloveniji, vrača se v ligo, ki jo dobro pozna. Naše poti z Žigo bi se lahko križale že pred leti, vesel pa sem, da smo ga naposled uspeli zvabiti v Fazanerijo. Verjamem, da bo dodana vrednost naši ekipi."

Žiga Škoflek: "Zelo sem vesel ob podpisu pogodbe z Muro. Vsi vemo, kaj Mura pomeni v slovenskem nogometu. Gre za klub z bogato tradicijo in najboljšimi navijači. Verjamem, da bom tudi sam pripomogel k novim uspehom in komaj čakam, da nase nadenem črno-beli dres."

NE SPREGLEJTE

Žiga Škoflek