Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Fazanerija bi naj poleti 2022 dobila novo igralno površino
24. november 2021

Športni direktor Denis Rajbar se je v pogovoru za časnik EkipaSN dotaknil prenove zelenice na Fazaneriji. Prenova bi se naj zgodila po koncu aktualne sezone.

Rajbar: "Iščemo primernega izvajalca, prejšnji teden sem se v zvezi s tem mudil v Italiji. Načrte imamo pripravljene, celotna prenova pa bi se naj zgodila v mesecu dni."

Muri torej ne bi bilo potrebno v vmesnem času igrati tekme na drugem igrišču, saj bi projekt izvedli v vmesnem času med aktualno sezono in prvimi tekmami nove sezone.

Rajbar je dodal še: "Igrišče bomo preselili bližje glavni tribuni. Naredili bomo izkop 1.2 metra, igralna površina pa bo 50 cm globlje in v višini tunela, ki vodi iz slačilnic. Igrišče bo ogrevano. Gre za travo zraščeno na podlagi kremenčevega peska. Podjetje, ki sem ga obiskal, jo je nedolgo nazaj položilo na stadionu Atalante v Bergamu, takšna je denimo površina na rimskem Olimpicu in na San Siru. Z njo se lahko pohvali še Juventus, ki je nima samo na igrišču temveč na celotnem vadbenem centru."