Spletna stran NK Mura skozi čas je posvečena zgodovini in sedanjosti nogometnega kluba Mura. Na voljo so članki, podatki o tekmah in igralcih, arhiv fotografij, statistika in še mnogo več. Prebrskajte arhiv Mure in spoznajte njeno pot skozi čas.

Poraz Mure proti Borcu
23. junij 2021

Nogometaši Mure so utrpeli poraz proti prvaku Bosne in Hercegovine, Borcu. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: youtube NŠ Mura, 23. junij 2021

Nogometaši Mure so se danes na stadionu Skalna Klet v Celju pomerili z aktualnim prvakom Bosne in Hercegovine, Borcom iz Banje Luke. V veliki vročini je zmagal Borac z 1:0. Končni rezultat je bil dosežen že v prvem polčasu.

Začetna postava Mure: Obradović, T. Cipot, Lovrić, Karamarko, Pucko, Kozar, Antolin, Filipović, Đurak, Mandić in Maroša. V začetku drugega polčasa so iz igre odšli T. Cipot, Kozar in Đurak, vstopili pa so Kous, Kouter in Bobičanec. Kasneje so priložnost dobili še Zalokar, Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm, Brkić, Klepač in K. Cipot. Trener Mure: Ante Šimundža

Borac: Lakić, Ćorić, Milojević, Vojnović, Ćosić, Meleg, Begić, Vranješ, Ziljkić, Zakarić, Moraitis. Trener: Marko Maksimović.

Zaradi velike vročine in sopare se je tekma pričela z dvajsetminutno zamudo, torej ob 18.20. Edini zadetek na tekmi je padel v 8. minuti. Po predložku z leve strani je bil v kazenskem prostoru Mure najvišji Stojan Vranješ, ki je zanesljivo ugnal Obradovića. Mura je tik pred zadnjim sodniškim žvižgom dosegla izenačujoči zadetek, ki pa ga je zaradi domnevnega igranja z roko glavni sodnik razveljavil.

Pri črno-belih je bil v preteklih dneh na preizkušnji Valentino Vujinović, ki pa ni zadovoljil in je že zapustil priprave Mure.

Tekmo z Borcem je Mura odigrala namesto tekme s Slaven Belupom. Naslednjo pripravljalno tekmo bo Mura igrala v soboto 26. junija 2021 ob 18.00 ko bo na Fazaneriji gostoval Partizan. Ta tekma bo odprta za javnost, v prodaji pa bodo karte za sektor A. Cena karte znaša 7 evrov, otroške pa 3 evre. Imetniki sezonskih vstopnic imajo prost vstop na tekmo. Za vstop na tekmo je potrebno izpolniti PCT pogoje, kar pomeni negativni test na koronavirus, dokazilo o prebolevnosti virusa covid-19 ali dokazilo o cepljenju.