Še eni rdeči, še en poraz

Tilen Ščernjavič na tekmi proti Kisvardi. Akcijo spremlja Almin Kurtović. Foto: facebook Kisvarda FC

Za muraši je druga tekma na pripravah v Turčiji. Pomerili so se z zadnjeuvrščeno ekipo madžarske NB I Kisvardo. Naši nogometaši so izgubili s 3:1 (1:0).

Vermezović je na igrišče znova poslal enajsterico v postavitvi 4-2-3-1. Pričeli so: Raduha - Ščernjavič, Sadriu, Maruško, Proleta - Brkić, Antolin - Jovićević, Cottrell, Kous - Spasojević. Igrali so še: Turudija, Šumenjak, Trontelj, Dobrovoljc, Katić, Kurtović, Saitoski, Kasalo, Maroša in Pucko. Manjkala sta Shabanhaxhaj in Tripi.

Kisvarda:  Kovács M. – Cipetić, Matić, Széles, Körmendi – Nikolov, Melnik – Makowski, Balogh N., Camaj – Mešanović Od 60. minute so igrali: Kovács M. (B. Ponomarenko, 79.) – R. Stefan, Lippai, Jovičić, Alić – Lucas, N. Ponomarenko – Navrátil, Ötvös, Spasić – Ilievszki. Trener: Tamás Feczkó.

Strelci: 1:0 - Nikolov (43'), 2:0 - Camaj (59'), 3:0 - Spasić (74'), 3:1 - Kasalo (85').

Maruško v obrambo

Vermezović je tokrat v obrambo postavil Maruška na desni bok pa Proleto. Na začetku je bila postavitev sledeča:

Spasojević

Jovićević  Cottrell    Kous

Brkić   Antolin

Ščernjavič  Sadriu  Maruško  Proleta

Raduha

Klonili v izdihljajih

Mura je pričela obetavno in v 5. minuti je po podaji Cottrella Jovićević streljal prek vrat. Minuto kasneje je Kisvarda sprožila z razdalje. Prvih petnajst minut smo spremljali raztrgano igro, brez pravih priložnosti. Madžari so merili predvsem iz razdalje. V 19. minuti je imel lepo priložnost Antolin, ki je podaji Brkića streljal z dvajsetih metrov. V 27. minuti je igro zapustil Brkić, vstopil pa je Turudija. Muraši so v nadaljevanju nanizali nekaj obetavnih akcij. Nevarni so bili iz kota in z roba kazenskega prostora. V 35. minuti so črno-beli zadeli, vendar je sodnik zaradi prepovedanega položaja zadetek razveljavil. V 43. minuti je Kisvarda povedla. Madžari so poslali dolgo diagonalo z leve na desno, sledila je podaja v sredino, kjer je bil z bližine natančen Nikolov. Muraši so pri zadetku protestirali zaradi domnevnega nedovoljenega položaja.

Malo nogometa v drugem polčasu

V drugem polčasu smo še naprej spremljali raztrgano igro. Na začetku ni bilo posebnih priložnosti ne na eni, ne na drugi strani. V 59. minuti je bilo že 2:0. Bil je met z avta, muraši so izgubili žogo na sredini, rdeči pa so poslali lob kazenski prostor Mure, kjer se je najbolje znašel Camaj. V 74. minuti so muraši znova izgubili žogo in to na sredini svoje polovice. Sledila je globinska žoga v prazen prostor kjer je Spasić zadel malo mrežico za visokih 3:0. Muraši so poraz ublažili v 85. minuti, ko so po priborjeni žogi na sredini stekli v protinapad, globinska žoga pa je prišla do Kasala, ki je z diagonalnim strelom postavil končnih 3:1 za Madžare.

Dve tekmi dva poraza

Mura je tokrat pokazala manj kot pred dvema dnevoma proti Veležu. Bilo je veliko izgubljenih žog, manjko borbenosti in pomanjkanja koncentracije v določenih segmentih tekme.

Naslednja priložnost za popravni izpit bo v četrtek, ko bo njihov nasprotnik poljski prvoligaš Rakow Czestochowa.