Slovaški trener Sluka prevzel mladince

Marián Sluka je nov trener mladincev Mure. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: NŠ Mura

Mladinci so na zadnji prvenstveni tekmi z Radomljami visoko slavili s 4 : 0, dan kasneje pa je mesto glavnega trenerja zapustil Darjan Slavic, ki se je preselil v Radomlje. Na njegovo mesto se seli slovaški strokovnjak Marián Sluka, ki je bil nazadnje trener madžarskega tretjeligaša FC Dorogi, pred tem je že deloval v naši bližini, saj je bil dve sezoni glavni trener lendavske Nafte. Pred tem je bil tudi trener mladinske selekcije ZTE-ja, deloval pa je tudi v Veliki Polani.

Tekom igralske kariere se je Sluka preizkusil na Slovaškem, v Latviji, Belorusiji in na Madžarskem.

Marián Sluka, trener mladincev NŠ Mura: "Zame je to zelo velik izziv, saj vem v kakšen klub prihajam, kakšno tradicijo ima Mura. Želim pomagati klubu pri izpolnjevanju ciljev, ki so zastavljeni v mladinski selekciji. Ekipa je v zadnjem času igrala zelo dobro, še vedno je v borbi za naslov in verjamem, da lahko s svojim znanjem pomagam na tej poti. Za mlade nogometaše je zelo pomemben tudi dober rezultat v mlajših selekcijah. Zelo mi je všeč način dela v Muri, kjer igralci skozi nogometno šolo napredujejo do te mere, da lahko potem konkurirajo za igranje v članski ekipi".