Več kot uspela tombola NK Sobote

Tombola Mure je potekala na prostoru pred gimnazijo Murska Sobota. Leta 2022 je na tem mestu atletski stadion pred Osnovno šolo I. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: Jože Kološa Kološ

Nogometni klub Sobota je v nedeljo, 8. septembra 1957 ob 14.00, pripravil tradicionalno tombolo, ki je bila na travniku pri novi gimnaziji. Cena tombolske karte je bila 50 dinarjev, med glavnimi dobitni pa so bili motorno kolo Colibri, radioaparat, žensko in moško kolo, sesalec za prah, kuhinjski štedilnik, 100 kg težak prašič itd.

Vrednost vseh dobitkov je bila nad 500.000 dinarjev. Organizatorjem je šlo na roko tudi vreme, dogodek pa je privabil zelo veliko ljudi, čeprav je bila cena tombolskih kart nekoliko višja kot na podobnih dogodkih.

IZ MEDIJEV