Za konec poraz proti Dnipru

Tekma med Muro in vodilno ekipo ukrajinskega prvenstva je bila odigrana na stadionu Gloria Sports Arena v Beleku. Foto: facebook SC Dnipro-1

Mura se je na zadnjem pripravljalnem srečanju v Turčiji pomerila z ukrajinskim prvoligašem SC Dnipro-1.  Srečanje se je končalo z minimalnim porazom, 1-2, proti vodilni ekipi ukrajinskega prvenstva.

Mura je srečanje začela v postavi Klemen Mihelak, Kai Cipot, Kobie Morris, Amar Beganović, Klemen Pucko, Filippo Tripi, Žiga Kous, Lazar Zličić, Dardan Shabanhaxhaj, Mirlind Daku in Nikola Petković. Trener: Damir Čontala.

Na papirju gostujoča ekipa Dnipra pa je odigrala v postavi Yakiv Kinareykin, Volodymyr Adamiuk, Eduard Sarapiy, Hayner, Oleksandr Pikhal'onok, Rusian Babenko, Yevhen Pidlepenets, Valentyn Rubchynskyi, Volodymyr Tanchyk in Artem Dovbyk. Trener: Oleksandr Kucher

Muraši so se Ukrajincem dobro postavili po robu in začeli napadalno. Tako so že ob začetku srečanja prišli do obetavne akcije, ki so jo s prekrškom v kazenskem prostoru nad Beganovićem zaustavili ukrajinski branilci.

Nikola Petković je za Muro uspešno realiziral 11-metrovko in Muro popeljal v vodstvo z 1-0.

Dnipro je do konca polčasa Muro stisnil na njeno polovico in z lepo akcijo v kazenskem prostoru izenačil na 1-1.

V drugem delu pri Muri ni prišlo do sprememb. Dnipro pa je uspel vodstvo povišati na 2-1 kar je bil tudi končen rezultat.

Mura iz priprav v Turčiji tokrat ne prinaša nobene zmage, a upamo lahko, da se bo to spremenilo 11. februarja, ko (najverjetneje) ob bučni podpori navijačev črno-belih gostujemo v Celju.

Prekršek nad Dardanom Shabanhaxhajem. Avtorske pravice: nkmura.si Foto: facebook SC Dnipro-1

FIlippo Tripi Foto: facebook SC Dnipro-1

Nikola Petković Foto: facebook SC Dnipro-1